Projekt Aging » Odkrywamy » Pozytywnie myślisz o starzeniu? To seks będzie lepszy!

Pozytywnie myślisz o starzeniu? To seks będzie lepszy!

Pozytywnie myślisz o starzeniu? To seks będzie lepszy!
Na naszym blogu chyba do znudzenia powtarzamy Wam, że warto o starzeniu myśleć pozytywnie, bo nie tylko odbija się to na naszej psychice, ale też na stanie naszego zdrowia, czy nawet długości życia. Niedawno badania potwierdziły, że pozytywne postrzeganie starzenia wpływa na większą satysfakcję z życia seksualnego.

Pozytywne myślenie o starzeniu sprzyja satysfakcji z seksu

Naukowcy z Uniwersytetu z Missouri pod okiem Hanamori Skoblow, przeprowadzili analizę kwestionariuszy ponad 1100 par po 50. roku życia. Uczestnicy musieli wypełnić ankiety, które dotyczyły ich odczuć i przekonań o starzeniu i seksualności, w tym satysfakcji z seksu.

Badania wykazały, że kobiety i mężczyźni, którzy pozytywnie myślą o starzeniu częściej uprawiają seks i są bardziej z niego zadowoleni. Dlaczego tak się dzieje? Według autorki kluczem jest nieprzejmowanie się zmianami związanymi z procesami starzenia. Im mniej uwagi im poświęcamy, tym bardziej potrafimy cieszyć się chwilą. Niestety w zachodniej kulturze nie jest to łatwe, gdyż ideałami są piękność i młodość.

Skoblow zaznaczyła też, że to dopiero początek badań nad postrzeganiem starzenia się. Naukowczyni chce teraz sprawdzić, jak poglądy o starzeniu wpływają na ludzkie samopoczucie.

Jeśli Wy chcecie zmienić swój stosunek do starzenia, to idealnie, że trafiłyście na nasz blog. My do tego procesu podchodzimy pozytywnie i chcemy Was tego nauczyć 😀. Dlatego odwiedzajcie nas regularnie!

Źródła:

  • https://education.missouri.edu/2022/11/being-comfortable-with-aging-can-benefit-sex-life/
  • https://www.pap.pl/aktualnosci/news%2C1489139%2Cudane-zycie-seksualne-ma-zwiazek-z-postrzeganiem-starosci-zaskakujace
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Najpopularniejsze posty
Dołącz do nas