Projekt Aging » Wybieramy » Kolagen do picia – ranking. Wybrałyśmy 7 najlepszych!

Kolagen do picia – ranking. Wybrałyśmy 7 najlepszych!

ranking kolagenów do picia

Jaki kolagen do picia jest najlepszy? Który wybrać, aby zobaczyć pozytywne efekty dla naszej skóry, włosów i paznokci? Zadanie nie jest proste, bo produktów na rynku jest wiele, a dobry marketing może wypaczyć nasze racjonalne podejście. Na szczęście jest nasz zespół i dla Was przeanalizowałyśmy dostępne produkty. Koniecznie sprawdźcie nasz ranking kolagenów do picia!

Podstawy do przygotowania rankingu:

1. Rezultat – poprawa skóry, ale również włosów i paznokci, czyli celujemy w kolageny typu I i III
2. Pochodzenie kolagenu – najlepiej przyswajalny i najbardziej zbliżony budową do ludzkich aminokwasów jest kolagen rybi
3. Dawka – według badań najlepszą dawką dzienną jest 10 000 mg
4. Witamina C i dodatkowe dobre składniki, które pomagają w syntezie kolagenu
5. Brak cukru, barwników, regulatorów i innych niefajnych składników
6. Bezpieczny produkt pochodzący od renomowanego producenta

Ranking kolagenów do picia – 7 najlepszych na rynku!

1. Swedish Nutra Collagen

Nasza ocena: 5/5
Nasza opinia:

Kolagen o odpowiedniej dawce, w bardzo dobrej cenie. Skład produktu jest bez sztucznych barwników czy aromatów. Skuteczność potwierdzona przeze mnie – już po kilku tygodniach widoczne są pierwsze rezultaty (lepsza kondycja włosów i paznokci, bardziej nawilżona skóra). Preparat jest w postaci proszku do wymieszania z wodą lub sokiem. Jedno opakowanie wystarcza na miesiąc.


Poznaj pełną specyfikację >>>


Cena: ok. 99-110 zł (w promocji może być nawet po 90 zł).


2. Yango - Kolagen typu I i III

Nasza ocena: 4.5/5
Nasza opinia:

Jeden z lepszych kolagenów rybich do picia dostępnych w sprzedaży. Yango kolagen zawiera dawkę 10 000 mg, czyli optymalnie, by uzyskać jak najlepsze efekty. Nie zawiera on zbędnych ulepszaczy, to czysty kolagen. Produkt jest w postaci proszku, który należy wymieszać z wodą i codziennie spożywać.


Poznaj pełną specyfikację >>>


Cena: 129 zł (wg producenta).


3. Colladrop Forte

Nasza ocena: 4/5
Nasza opinia:

To kolejny kolagen warty uwagi, który został przebadany w niezależnej jednostce J.S. Hamilton. Jest to produkt z dzikich ryb wzbogacony o witaminę C i koenzym Q10. Byłby to mój pierwszy wybór gdyby nie dodanie aromatów. Co ciekawe producent w szczegółach preparatu zaznacza, że jest on wegetariański (ryba=zwierzę).


Poznaj pełną specyfikację >>>


Cena: ok. 110-130 zł.


4. Natu.Care Kolagen Premium

Nasza ocena: 4/5
Nasza opinia:

Jaka sama nazwa wskazuje, jest to produkt z wyższej półki, co idzie w parze z ceną – mamy tutaj jednak do wyboru możliwość subskrypcji, dzięki czemu zapłacimy mniej. Kolagen Natu.Care jest tylko typem I z dziko żyjących dorszy atlantyckich. Skład produktu nie tylko to naturalne składniki, ale również został on wzbogacony o witaminę C, koenzym Q10 i kwas hialuronowy.


Poznaj pełną specyfikację >>>


Cena: zakup jednorazowy ok. 360 zł / abonament ok. 305 zł miesięcznie.


5. BetterMe Collagen 10000 Care System

Nasza ocena: 4/5
Nasza opinia:

Produkt od BetterMe to rozwiązanie dla osób, które lubią wygodę – jest on w formie napoju i jest gotowy do spożycia. Preparat bazuje na wysokiej jakości kolagenie Naticol4000 – pochodzi z ryb morskich i charakteryzuje się wysoką czystością (zawiera 93% peptydów kolagenowych). Dodatkowo skład wzbogacony został o witaminę C i kwas hialuronowy.


Poznaj pełną specyfikację >>>


Cena: ok. 226 zł za miesięczną kurację.


6. Marine Collagen peptides PURE BetterMe

Nasza ocena: 3.5/5
Nasza opinia:

Marine Collagen peptides PURE to kolejny bardzo dobrej jakości produkt od BetterMe. Preparat jest w atrakcyjnej cenie i wystarcza aż na 50 dni. Jest to proszek renomowanego kolagenu morskiego NatiCol® 4000 i nic więcej nie znajduje się w jego składzie, co ma swoje plusy i minusy. Przygotowanie produkty, porównując do innych tutaj wymienionych, wymaga nieco zachodu.


Poznaj pełną specyfikację >>>


Cena: ok. 120 zł za 50 dni kuracji.


7. Kolagen STRONG 10000 mg

Nasza ocena: 3.5/5
Nasza opinia:

Produkt na 20-dniową kurację w całkiem przystępnej cenie. Preparat charakteryzuje się bogatym składem – niestety oprócz witamin czy kwasu hialuronowego znajdziemy też substancje konserwujące i emulgatory. Nie mamy też informacji o pochodzeniu kolagenu. Szkoda, bo produkt stanowi ciekawą odmianę dla proszków.


Poznaj pełną specyfikację >>>


Cena: ok. 120 zł za 20-dniową kurację.


Szczegółowe informacje o kolagenach do picia z rankingu

Poniżej przygotowałam dla Was szczegółowe informacje o kolagenach. Koniecznie się z nimi zapoznajcie.

Swedish Nutra Collagen

Plusy: bardzo atrakcyjna cena, dobry skład oraz brak sztucznych substancji i konserwantów. Regularne spożycie naprawdę przynosi efekty (potwierdzone!) – w lepszej kondycji są skóra, paznokcie i włosy.

Minusy: nie jest on wzbogacony o substancje aktywne; nie wiadomo, z jakich ryb został wyprodukowany.

Producent: Firma Swedish Nutra w swoich suplementach stawia na standardy ISO – GMP, wszystkie składniki i produkty są zatwierdzone przez UE i pochodzą od producentów z certyfikatami COA.

Hydrolizowany kolagen rybi: 10 000 mg

Typ: I i III pochodzenia rybiego

Opakowanie: 300 g

Dawkowanie: 2 miarki proszku (10 g) dziennie do wymieszania z wodą lub sokiem.

Brak (wg producenta): wolny od GMO. Nie zawiera glutenu, jaj, soi, orzechów i składników mlecznych, konserwantów, sztucznych substancji zapachowych oraz barwiących.

Składniki: hydrolizowany kolagen typu 1 i 3 Pure Peptide (zawiera aminokwasy: L-glicyna, L-prolina, L-alanina, L-hydroksyprolina, kwas L-glutaminowy, L-arginina, kwas L-asparaginowy, L-seryna, L-lizyna, L-leucyna, L-walina, L-treonina, L-fenyloalanina, L-izoleucyna, L-hydroksylizyna, L-metionina, L-histydyna, L-tyrozyna, L-cysteina).

Yango – Kolagen typu I i III

Plusy: stosunek jakości do ceny; dobry skład oraz brak ulepszaczy takich jak sztuczne aromaty, czy barwniki; producent podał, z jakiej ryby pochodzi kolagen; składem zbliżony do Swedish Nutra Collagen, który wykazał skuteczność działania.

Minusy: nie jest on wzbogacony o substancje aktywne; pochodzi od słodkowodnej ryby hodowlanej.

Producent: Produkty Yango Każdy są ze składników, które przeszły badania pod kątem metali ciężkich. Suplementy przechodzą badania jakościowe i są wytwarzane zgodnie z normami GMP oraz HACCP.

Hydrolizowany kolagen rybi: 10 000 mg

Typ: I i III ze skór tilapii złocistej

Opakowanie: 300 g

Dawkowanie: dwie płaskie miarki do wymieszania w 250 ml wody.

Brak (wg producenta): substancji konserwujących, zapachowych lub barwiących. Produkt wolny od metali ciężkich, takich jak arsen, kadm, ołów czy rtęć.

Składniki: Hydrolizowany kolagen rybi (zawiera aminokwasy: L-Glicyna, L-Prolina, kwas L-Glutaminowy, L-Arginina, L-Alanina, L-Hydroksyprolina, kwas L-Asparaginowy, L-Lizyna, L-Treonina, L-Seryna, L-Histydyna, L-Leucyna, L-Fenyloalanina, L-Metionina, L-Walina, L-Hydroksylizyna, L-Izoleucyna, L-Tyrozyna, L-Cysteina).

Colladrop Forte

Plusy: atrakcyjna cena; dobry skład, który zawiera witaminę C i koenzym Q10; z dzikich ryb morskich (wymieniono gatunki!); zamiast cukru użyto stewii; całkiem smaczny; na stronie producenta znajduje się wyczerpujący opis produktu.

Minusy: zawiera aromaty; nieekologiczne saszetki.

Producent: W Aura Herbals produkty poddawane są testom mikrobiologicznym oraz analizom na zawartość zanieczyszczeń i metali ciężkich. Badane są one w niezależnych jednostkach badawczych. Suplementy produkowane są zgodnie z zasadami systemu HACCP i GMP/GHP.

Hydrolizowany kolagen rybi: 10 000 mg

Typ: I i III ze skór dzikich ryb Dorsz (Gadus morhua), Mintaj Alaskański (Theragra chalcogramma), Czarniak (Pollachius virens), Plamiak (Melanogrammus aeglefinus) i Gładzica (Pleuronectes platessa).

Opakowanie: 10,7 g x 30 saszetek

Dawkowanie: 1 saszetka dziennie do wymieszania z wodą lub innym płynem.

Brak (wg producenta): wolny od sorbinianu potasu. Nie zawiera glutenu, soi, laktozy.

Składniki: kolagen (Collagen HM™, kolagen typu I i III), regulator kwasowości: kwas cytrynowy, kwas L-askorbinowy (witamina C), aromat: cytrynowy, malinowy i pomarańczowy, barwnik: beta-karoten, substancja słodząca: stewia, koenzym Q10.

Natu.Care Kolagen Premium

Plusy: produkt premium z wysokiej jakości kolagenu, pochodzącego z dziko żyjącego dorsza atlantyckiego; z witaminą C, koenzymem Q10 i kwasem hialuronowym; przebadany przez laboratorium J.S.Hamilton Poland; bez sztucznych substancji; do wyboru dwa smaki; możliwość subskrypcji.

Minusy: wysoka cena; to tylko kolagen typu I.

Producent: Natu.Care to młoda marka z ambicjami, która bazuje na wysokiej jakości składnikach i wspiera klientów w zakresie zdrowego stylu życia.

Hydrolizowany kolagen rybi: 10 000 mg

Typ: I z dziko żyjących dorszy atlantyckich (certyfikat zrównoważonego rybołówstwa – MSC)

Opakowanie: 60 saszetek (1 saszetka to 5000 mg kolagenu)

Dawkowanie: 2 saszetki dziennie do wymieszania z wodą (wersja mango-marakuja) lub mleka albo roślinnego napoju mlecznego (wersja kakaowa)

Brak (wg producenta): wolny od sztucznych barwników i wzmacniaczy smaku.

Składniki smak kakaowy: hydrolizat kolagenu z dorsza atlantyckiego; kakao odtłuszczone w proszku; aromat naturalny; ekstrakt z pąków dzikiej róży (Rosa canina) [70% witaminy C]; ekstrakt liści zielonej herbaty (Camellia sinensis) [98% L-teaniny]; sól sodowa kwasu hialuronowego; ubichinon (koenzym Q10); substancja słodząca – glikozydy stewiolowe.

Składniki smak mango-marakuja: hydrolizat kolagenu z dorsza atlantyckiego; aromaty naturalne; ekstrakt z pąków dzikiej róży (Rosa canina) [70% witaminy C]; regulator kwasowości – kwas cytrynowy; sól sodowa kwasu hialuronowego; octan DL-alfa tokoferylu (witamina E); octan retinylu (witamina A); barwnik – beta-karoten; substancja słodząca – glikozydy stewiolowe.

BetterMe Collagen 10000 Care System

Plusy: bardzo dobre składniki (prosty skład); z witaminą C i kwasem hialuronowym; bez sztucznych barwników, aromatów i konserwantów; wygodny w spożywaniu.

Minusy: to tylko typ I; stosunkowo drogi; wygoda spożywania idzie w parze z produkcją sporej ilości buteleczek, co nie jest ekologiczne.

Producent: BetterMe to kolejna polska marka, która bazuje na produktach sprawdzonych dostawców europejskich (posiadają oni systemy kontroli jakości GMP, IFS, HACCP, BRC).

Hydrolizowany kolagen rybi: 10 000 mg

Typ: typ I z ryb morskich

Opakowanie: 30 butelek x 60 ml

Dawkowanie: 1 buteleczka dziennie (60 ml, 37kCal)

Brak (wg producenta): aromatów, cukru, słodzików i konserwantów.

Składniki: kolagen rybi Naticol4000 (od francuskiej firmy Weishardt), witamina C (80 mg), kwas Hialuronowy (80 mg), sok NFC Jabłko i Mango (30%), woda.

Marine Collagen peptides PURE BetterMe

Plusy: bardzo dobra cena; to wysokiej jakości, czysty kolagen morski NatiCol® 4000; bez sztucznych barwników, czy konserwantów.

Minusy: to tylko kolagen typu I; brak witaminy C czy kwasu hialuronowego; dosyć utrudnione przygotowanie.

Producent: BetterMe to polski producent suplementów, który wykorzystuje produktach sprawdzonych dostawców europejskich (systemy kontroli jakości GMP, IFS, HACCP, BRC).

Hydrolizowany kolagen rybi: 10 000 mg

Typ: Typ I

Opakowanie: 500 g (proszek)

Dawkowanie: do pół litra płynu (np. 0,25 l wody i 0,25 l soku) wsypuje się 5 miarek po 10 g, odstawia na 2 godziny i spożywa po 100 ml dziennie. Rozrobiony preparat należy przechowywać w lodówce.

Brak (wg producenta): sztucznych aromatów, barwników, konserwantów.

Składniki: 100% kolagenu morskiego NatiCol® 4000

Kolagen STRONG 10000 mg

Plusy: produkt bogaty w dodatkowe składniki – zawiera m.in.: witaminy C i B, kwas hialuronowy, koenzym Q10, ekstrakt z ziela skrzypu polnego.

Minusy: brak informacji o pochodzeniu kolagenu; preparat zawiera konserwanty i emulgatory (np. guma arabska).

Producent: Healthy Herbs to firma założona w 2021 roku, która specjalizuje się w produkcji roślinnych i naturalnych preparatów.

Hydrolizowany kolagen rybi: 10 000 mg

Typ: typ I i III

Opakowanie: butelka 500 ml

Dawkowanie: 25 ml dziennie (starcza na 20 dni)

Brak (wg producenta): cukru – są tylko te naturalnie występujące.

Składniki: woda filtrowana; soki owocowe z koncentratów (jabłko-pomarańcza); hydrolizowany kolagen rybi (z kolagenu typu I i III); ekstrakt z ziela skrzypu polnego (Equiseti Herba); ekstrakt z liścia pokrzywy zwyczajnej (Urtica Dioica); olej słonecznikowy; witamina C (kwas l-askorbinowy); emulgatory: guma arabska, guma guar, guma ksantanowa; substancje konserwujące: sorbinian potasu, benzoesan sodu; witaminy z grupy B [witamina B1 (tiamina), witamina B2 (ryboflawina), witamina B3 (nikotynamid), witamina B4 (dwuwinian choliny), witamina B5 (D-pantotenian wapnia), witamina B6 (chlorowodorek pirydoksyny), witamina B7 (D-biotyna), witamina B8 (inozytol), witamina B9 (kwas foliowy), witamina B12 (cyjanokobalamina)]; kwas hialuronowy; koenzym Q10 (ubichinion)

Jaki najlepszy kolagen do picia? Na co zwrócić uwagę?

Wybór kolagenów jest przeogromny – nie tylko do wyboru mamy preparaty w tabletkach czy proszkach, ale różnią się pochodzeniem, dawką czy składem. Sama zaczynając suplementować kolagen, miałam oczopląs i nie wiedziałam, na co się zdecydować. Pomimo tego, że w sieci dostępne są różnego rodzaju rankingi, to mam wrażenie, że jest tam trochę pomieszanie z poplątaniem. Dlatego postanowiłyśmy opracować nasz przejrzysty ranking kolagenów do picia. Zajęło nam to sporo czasu, ale myślę, że udało nam się wytypować najlepsze preparaty. Na co zwróciłyśmy uwagę, opracowując go?

Co chcemy osiągnąć?

Podstawowym celem w tym przypadku jest poprawa skóry, włosów i paznokci. W związku z tym, szukając produktów do naszego rankingu kolagenów do picia, zwróciłyśmy uwagę na ich typy. Aby uzyskać najlepsze efekty, taki kolagen musi być przede wszystkim typu I – stanowi 90% całego kolagenu w organizmie i występuje w tkankach, które nie są chrząstkami, odpowiedzialny jest za jędrność i elastyczność skóry.

Dobrze również, jeśli w składzie preparatu znajduje się kolagen typu III – to drugi najważniejszy kolagen w naszym organizmie (stanowi od 5 do 20%), odpowiada za m.in. elastyczność oraz regenerację tkanek i współpracuje z kolagenem 1.

 • Pod uwagę brałyśmy tylko produkty z kolagenem typu I i III.

Jakie jest pochodzenie kolagenu?

Do wyboru mamy kolageny pochodzenia wieprzowego, wołowego, rybiego (morskiego) i drobiowego. Za najlepszy uważany jest kolagen rybi, który jest dobrze przyswajalny – wchłania się ok. 1,5 lepiej niż odpowiednik wołowy czy wieprzowy. W dodatku jego włókna w swojej strukturze podobne są do ludzkiego kolagenu.

Warto tu jednak podkreślić, że za nieco bezpieczniejsze uważa się kolageny wołowe i wieprzowe, bo są lepiej przebadane i jest łatwiejsza kontrola nad pochodzeniem zwierząt.

 • W naszym zestawieniu najlepszych kolagenów do picia brałyśmy tylko pod uwagę kolagen rybi.

Dawka kolagenu rybiego

Tu wybór kolagenu rybiego jest naprawdę szeroki – w sprzedaży dostępne są kolageny od kilkuset miligramów. Szkopuł w tym, że przyjmowanie za małych dawek prowadzi do… braku rezultatów, wydajemy tylko pieniądze. Jestem na to uczulona, bo sama przy pierwszym kolagenie płaciłam za 400 mg. Jaka jest zatem najlepsza dawka?

Badania wykazują, że optymalną dawką jest 10 000 mg kolagenu rybiego – jest on najskuteczniejszy w szczególności dla kobiet 40+, ale sięgnąć po niego mogą też osoby młodsze (na przykład ja przyjmuję taką dawkę dziennie).

 • I tylko też takie produkty brałyśmy pod uwagę – po co umieszczać w rankingu kolagenów do picia nieskuteczne produkty? Niestety wbrew pozorom produktów o dawce 10 000 mg jest bardzo mało.

Dodatkowe składniki wspierające

Sam kolagen, odpowiedniego typu i w optymalnej dawce, to czasami nie wszystko. Dobrze by było, gdyby preparat był wzbogacony o dodatkowe składniki np.:

 • kwas hialuronowy – wspomaga syntezę kolagenu;
 • witamina C – wspomaga syntezę kwasu hialuronowego.

Szukałyśmy takich produktów, ale brak tego rodzaju składników nie wykluczał dodania preparatów do rankingu. Dlaczego? Ponieważ proszek kolagenowy możemy spożyć w soku bogatym np. w witaminę C.

Brak cukru, barwników, regulatorów i innych niefajnych składników

Uwzględnianie kolejnych postawionych przez nas kryteriów bardzo zawęziło grupę produktową 😂. Ale nie chciałyśmy iść na kompromis i nie dopuściłyśmy do naszego rankingu kolagenów do picia preparatów z cukrem.

Jednak świat nie jest idealny i w zestawieniu znajdziecie produkty warte uwagi, które w składzie mają np. regulatory.

Bezpieczny produkt pochodzący od renomowanego producenta

Kolagen rybi jest skuteczniejszy, ale więcej niepewności jest jeśli chodzi o jego źródło pochodzenia. W związku z tym szukając najlepszego kolagenu do picia, brałyśmy pod uwagę renomę producenta oraz jego podejście do produkcji i filozofię.

W naszym zestawieniu nie znajdziecie żadnych chińskich czy nieprzebadanych produktów.

Samodzielne szukanie najlepszego kolagenu do picia

Opracowanie naszego rankingu kolagenów do picia zajęło nam sporo czasu – na rynku jest bardzo wiele preparatów, ale tylko nieliczne spełniły podstawowe kryteria, dzięki którym na swojej skórze, włosach czy paznokciach zobaczycie pożądane rezultaty. Macie jednak zawsze wybór i możecie samodzielnie poszukać najlepszego dla siebie kolagenu do picia. Tylko mocno tutaj naciskam, weźcie pod uwagę to wszystko, czego tu się dowiedziałyście i szczególnie zwróćcie uwagę na dawkę kolagenu – nie dajcie się pięknym słowom i marketingowi, za niska dawka kolagenu w niczym Wam nie pomoże.

Pamiętajcie też, żeby kolageny kupować tylko od sprawdzonych producentów z bezpiecznych źródeł (apteki, zaufane sklepy internetowe). Widziałam ostatnio, że popularna jest sprzedaż suplementów na grupach na Facebooku – nigdy tego nie róbcie, bo na szali jest Wasze zdrowie i życie! Takie preparaty mogą być nieprzebadane, a tym samym mogą zawierać np. metale ciężkie.

Jeśli znacie jeszcze jakieś inne kolageny spełniające nasze kryteria, to koniecznie podzielcie się z nami wiedzą. Chętnie go sprawdzimy i jeśli spełni nasze wymagania, to dodamy go do rankingu kolagenów do picia.

Na koniec dodam, że przygotowałyśmy też ranking kolagenów w tabletkach, koniecznie tam zajrzyjcie!

Uwaga ode mnie – sam kolagen do picia cudów nie zdziała! To tylko dodatek do zdrowego stylu życia, aktywności fizycznej, dobrego snu i odpowiedniej diety!

Źródła:

 • https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/26362110/
 • https://onlinelibrary.wiley.com/doi/full/10.1111/jocd.12174
 • https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/25826015/
 • https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/19212858/
 • https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/11071580/
 • https://www.mcepharma.com/collagen-peptides-protein
 • https://alergia-astma-immunologia.pl/2020_25_2/AAI_02_2020_1388_lis.pdf
13 Komentarzy
 1. Długo szukałam dobrego kolagenu do picia, bo wszędzie słyszałam jak świetnie wpływa na skórę, włosy oraz paznokcie. Ja wypróbowałam różne marki, te droższe i te z niższej półki… i nic nie działało. Każdego ranka sięgałam po kolagenu i czekałam na obiecane efekty. Niestety oprócz lżejszej portmonetki nie zauważyłam żadnych zmian. Zaczęłam się zastanawiać, czy w ogóle jest sens dalej to robić czy może ze mną jest coś nie tak, że tylko na mnie nie działa? Każda moja próba była coraz bardziej zniechęcająca i zniechęcająca. Dopiero ziś trafiłam na artykuł i obejrzałam ten filmik z youtuba. I okazało się, że dawki kolagenu, które przyjmowałam były po prostu… za małe. Jestem trochę wkurzona, że wcześniej trudno było znaleźć mi takie informację. W końcu nie każda ma czas (ja mam dwoje małych dzieci i pracuję) i środki, aby przetestować wszystko co jest dostępne na rynku, tym bardziej, że prawdziwe efekty są zależne od odpowiedniej dawce. Mimo mojej wcześniejszej frustracji, zastanawiam się nad kolejnym podejściem, tym razem z większą świadomością tego, jakie dawki są mi potrzebne, aby w końcu zobaczyć realne efekty. Może to będzie ostatni suplement, który spróbuję, zanim całkowicie zrezygnuję

 2. Przeczytałam właśnie wskazówki pod waszym rankingiem kolagenu rybiego i z bUlem muszę przyznać, że otworzył mi oczy na kilka bardzo ważnych kwestii. Zauważyłam, że w wielu innych zestawieniach i poradnikach bardzo rzadko porusza się temat odpowiedniej dawki kolagenu, a to jak się okazuje, jest kluczowe dla osiągnięcia zamierzonych efektów. Do tej pory, kierując się ogólnodostępnymi zaleceniami przyjmowałam 400 mg kolagenu dziennie. A to jak widać zdecydowanie za mało – teraz już wiem czemu nie zauważayłam efektów, na które liczyłam:(((((((((((((((((((
  Przyznam szczerze, że trochę czuję się rozczarowana i zaniepokojona, bo z jednej strony, cieszę się, że natrafiłam na ten materiał. Zaś z drugiej strony trudno jest mi pogodzić się z myślą, że przez kilka miesięcy inwestowałam swoje środki w suplementy, które, jak się okazuje, były przyjmowane w niewystarczającej dawce -a nie jestem milionerką by szastać pieniędzmi. Niestety, pieniędzy za te wszystkie miesiące płacenia za suplementy, które nie przyniosły oczekiwanych efektów nikt mi nie odda.
  Zastanawiam się ile innych osób może być w podobnej sytuacji co ja, co nieświadomie przyjmuje za małe dawki kolagenu, licząc na poprawę kondycji skóry, włosów czy paznokci. To przykre, że pomimo szerokiej dostępności różnorodnych suplementów na rynku, tak mało mówi się o kluczowej roli jaką odgrywa odpowiednia dawka.. Mam nadzieję, że w przyszłości więcej źródeł podejmie trud, by przekazywać tak wartościowe i użyteczne informacje. Tylko w ten sposób będziemy mogły podejmować bardziej świadome i efektywne decyzje dotyczące naszego zdrowia i urody.

  Z serdecznością, Marta P.

  1. Marta, dziękuję za Twój komentarz i szczerość. Rozumiem Twoje rozczarowanie i chcę podzielić się własnym doświadczeniem, które było bardzo podobne do Twojego. Przez jakiś czas również przyjmowałam kolagen morski, jednak w bardzo niskiej dawce. Wówczas, podobnie jak Ty, nie widziałam żadnych znaczących efektów, co wywoływało we mnie frustrację i zniechęcenie :/

   Sytuacja ta skłoniła mnie do dogłębniejszej edukacji na temat kolagenu – jego skuteczność rzeczywiście zależy od wielu czynników, ale jednym z kluczowych jest właśnie odpowiednia dawka. W oparciu o zdobytą wiedzę i własne doświadczenia postanowiłam stworzyć ranking kolagenów do picia, mając na celu nie tylko wskazanie najlepszych produktów na rynku, ale również edukację Czytelniczek na temat znaczenia odpowiedniej dawki kolagenu. Chciałam, by inne kobiety nie musiały przechodzić przez tę samą drogę prób i błędów, co ja 🙂

   Wierzę, że dzięki dzieleniu się takimi historiami, jak Twoja, możemy pomóc wielu osobom uniknąć rozczarowań i skierować je w stronę bardziej świadomego wyboru suplementów. Mam nadzieję, że moje przemyślenia i informacje zawarte w rankingu będą przydatne dla Ciebie i innych Czytelniczek.

   Z miłością,
   Agnieszka Fodrowska

 3. Widziałam już różnorodne rankingi kolagenów do picia, na wielu różnych stronach i wszędzie promuje się codzienne ichnie spożywanie , więc nurtuje mnie pytanie o realną potrzebę tak regularnego uzupełniania kolagenu ? Czy istnieje szansa , że spożywanie kolagenu raz w tygodniu mogłoby być wystarczające?? Czy mogłybyście podzielić się swoją wiedzą na ten temat?

  1. Kolagen jest białkiem stanowiącym fundament struktury skóry, włosów, paznokci i tkanki łącznej. Jego obecność jest niezbędna do utrzymania młodości oraz elastyczności skóry. Z wiekiem jego produkcja w organizmie maleje, co prowadzi do powstawania zmarszczek i osłabienia struktury skóry.

   Regularne dostarczanie kolagenu w formie suplementów może spowolnić starzenie się skóry. Spożywanie kolagenu raz w tygodniu może wydawać się wygodnym i ekonomicznym rozwiązaniem, ale w praktyce, aby efektywnie wspierać regenerację i odnowę skóry, kluczowa jest regularność i systematyczność przyjmowania. Tylko codzienne zażywanie kolagenu zapewnia ciągłe dostarczanie białka niezbędnego do produkcji nowych włókien kolagenowych, dzięki czemu stan skóry ulega zauważalnej poprawie.

   Z miłością,
   Agnieszka Fodrowska

 4. od kilku miesięcy regularnie suplementuję kolagen o dawce ok.2000 mg dziennie (znalazłam go na innej stronie rankingów kolagenów do picia), ale niestety nie widzę żadnych znaczących efektów na mojej skórze, włosach czy paznokciach – jest tak jak było, wiadomo nie oczekiwałam cudów, ale zero efektów??? czy możecie doradzić czy wyższa dawka kolagenu jak w produktach z waszego rankingu, mogłaby przynieść lepsze rezultaty? nie chce znowu płacić za produkt który nie działa!

  1. Rozumiem Twoje doświadczenia, ale chciałabym podkreślić, że skuteczność suplementacji kolagenem może być zmienna i zależy od wielu indywidualnych czynników, w tym od genetyki, diety, poziomu nawodnienia organizmu, a także od szkodliwych nawyków, takich jak palenie papierosów.

   Produkty z naszego rankingu zostały wybrane na podstawie skrupulatnej analizy ich składu, opinii konsumentów oraz dostępnych badań naukowych, które potwierdzają ich efektywność. Wyższe dawki kolagenu, szczególnie te zawarte w produktach z naszego rankingu, mogą zwiększyć szanse na widoczne rezultaty. Jednakże, dla optymalnych efektów, ważne jest, aby suplementację kolagenu wspierać zdrowym stylem życia, odpowiednią dietą oraz unikaniem czynników mogących negatywnie wpływać na stan skóry. Zapraszam do wypróbowania rekomendowanych przez nas produktów, które mogą lepiej odpowiadać Twoim potrzebom.

   Z miłością,
   Agnieszka Fodrowska

 5. Jestem bardzo wdzięczna za ten artykuł! Zawsze szukałam wiarygodnych informacji na ten temat i ten kolagen rybi do picia – ranking, jest jak znalazł. Dzięki Wam wiem już, który produkt będzie najlepszy dla mojej skóry. Wasze porady są zawsze tak cenne i pomocne, a sposób, w jaki przedstawiacie informacje, sprawia, że łatwo jest podjąć świadomą decyzję. Bardzo doceniam Waszą pracę i nie mogę się doczekać, aby wypróbować rekomendowany kolagen. Czy możecie przygotować więcej takich rankingów produktów do pielęgnacji? Wasze opinie naprawdę wiele dla mnie znaczą i zawsze chętnie do Was wracam po porcję solidnej wiedzy. Dziękuję 🙂

  1. Dziękuję serdecznie za Twoje ciepłe słowa i zaufanie, jakim obdarzasz nasz blog Projekt Aging! Cieszę się, że mój ranking kolagenu rybiego do picia okazał się dla Ciebie pomocny i że mogłam ułatwić Ci podjęcie decyzji . Twoje zadowolenie i pozytywne doświadczenia są dla nas największą motywacją do dalszej pracy i tworzenia kolejnych rankingów oraz recenzji produktów do pielęgnacji. Z pewnością przygotujemy więcej materiałów, które pomogą Ci w wyborze najlepszych rozwiązań dla Twojego zdrowia i urody. Dziękujemy za wsparcie i nie możemy się doczekać, aby podzielić się z Tobą więcej wartościowymi treściami. Śledź nas dalej!

   Z miłością,
   Agnieszka Fodrowska

 6. korzystałam z kolagenu z 6 pozycji rankingu chciałabym podzielić się swoimi przemyśleniami, produkt ten zdecydowanie przewyższył moje oczekiwania pod względem jakości i efektów, które zauważyłam w wyglądzie mojej skóry, ciekawa jestem jednak, czy istnieją dodatkowe sposoby na zwiększenie efektywności tego kolagenu, może jakieś konkretne diety czy suplementy, które wspomogą jego działanie?

  1. Basiu, bardzo się cieszę, że produkt z naszego rankingu kolagenów do picia okazał się dla Ciebie trafnym wyborem! Aby maksymalizować korzyści płynące z suplementacji kolagenem, istotna jest nie tylko sama suplementacja, ale i całościowe podejście do zdrowia i pielęgnacji ciała. Oprócz diety bogatej w witaminę C, która jest kluczowa dla produkcji kolagenu, warto zwrócić uwagę na witaminy z grupy B oraz minerały takie jak cynk i miedź. Regularne spożywanie owoców morza, orzechów, nasion, owoców i warzyw pomoże wspierać zdrowie skóry zewnątrz i wewnątrz. Nie zapominaj również o odpowiednim nawodnieniu organizmu oraz ochronie skóry przed szkodliwym działaniem słońca, co ma bezpośredni wpływ na zachowanie jej młodego wyglądu.

   Z miłością,
   Agnieszka Fodrowska

 7. Fajnie że przeprowadziłyście tak szczegółową analizę różnych produktów. Zawsze zastanawiałam się, który kolagen wybrać aby był najbardziej skuteczny. Wasz ranking na pewno pomoże mi w podjęciu decyzji i zainteresowała mnie opcja Swedish Nutra Collagen, który został opisany jako najlepszy kolagen do picia w kontekście ceny i składu. Zastanawiam się, czy oprócz efektów dla skóry, włosów i paznokci, czy pomaga on też na stawy? Albo czy któryś z tych kolagenów ma wpływ na nie?

  1. Dziękuję za Twój komentarz i cieszę się, że nasz ranking kolagenów do picia okazał się dla Ciebie pomocny. Chciałabym zaznaczyć, że nasze zestawienie dotyczy tylko kolagenów typu 1 i 3, które są szczególnie korzystne dla skóry, włosów i paznokci. Jeśli chodzi o zdrowie stawów, to kluczowy jest kolagen typu 2. W naszym rankingu nie uwzględniłyśmy preparatów tego typu. Jeśli szukasz produktu wspierającego stawy, zalecam poszukiwanie specjalistycznych suplementów zawierających kolagen typu 2. Być może już niedługo na naszym blogu przygotujemy takie zestawienie, dlatego zachęcam do regularnego zaglądania 😀

   Z miłością,
   Agnieszka Fodrowska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Najpopularniejsze posty
Dołącz do nas