Projekt Aging » Opiniujemy » G&G Collagen 400 mg – moja opinia

G&G Collagen 400 mg – moja opinia

G&G Collagen 400 mg - moja opinia
Kolageny do picia czy w tabletkach, to w ostatnich latach bardzo gorące tematy i myślę, że na pewno sporo osób sięgnęło po ten suplement przynajmniej raz. Ja o tego rodzaju preparatach usłyszałam jakiś czas temu i od razu zaczęłam działać. Nie wiem, jak to u Was było, ale dotarcie do rzetelnych opracowań o kolagenach zajmuje sporo czasu i za pierwszym razem sięgnęłam po G&G Collagen 400 mg i to był w sumie… błąd. Poznajcie moją opinię!

G&G Collagen 400 mg – skład i charakterystyka

G&G Collagen jak wskazuje producent to kolagen rybi 400 mg w kapsułce z hydroksypropylmetylocelulozy. Ja swoje opakowanie już wyrzuciłam, a w internecie nie mogę znaleźć informacji, jakiego typu jest to kolagen (może ktoś z Was się orientuje?). Generalnie jeśli chodzi o informacje o preparacie, to w sieci są one bardzo skąpe, dlatego sama się zastanawiam, dlaczego go kupiłam. Myślę, że przede wszystkim zadziałał impuls, bez zdrowego rozsądku.

Zaletą produktu jest prosty skład – brak cukrów, substancji konserwujących, czy barwników. Preparat dostępny jest też w wersji z kwasem hialuronowym i witaminą C – G&G Beauty Collagen.

Opakowanie zawiera 60 kapsułek i wystarcza na 2 miesiące – 1 kapsułka dziennie. Jeśli ktoś ma lęki przed łykaniem tabletek, to polecam sięgnąć po inny produkt. Dwumiesięczna kuracja kosztuje ok. 55-60 zł.

G&G Collagen 400 mg – moja opinia po 3 miesiącach stosowania

Po G&G Collagen sięgałam regularnie przez 3 miesiące. Jakie były efekty? Pod wpływem ekscytacji już po 2 tabletkach wydawało mi się, że skóra jest gładsza i elastyczniejsza. Oczywiście gdy emocje opadły i zaczęłam oceniać działanie preparatu na chłodno, to żadnych realnych rezultatów nie zauważyłam po 3 miesiącach – skóra, paznokcie, włosy bez zmian.

Mam dobrą dietę, piję dużo wody i ruszam się, więc to nie było podlewanie pustyni szklanką wody i oczekiwanie, że powstanie oaza. Preparat nie zdał egzaminu, ponieważ dzienna dawka kolagenu wynosi TYLKO 400 mg, a według badań kobiety w okolicach 40-stki powinny dziennie przyjmować 10 000 mg. Czujecie to? 400 mg a 10 000 mg! No właśnie… W związku z tym po ponad 3 miesiącach zrezygnowałam ze spożywania preparatu.

Oczywiście zakup G&G Collagen bez odpowiedniego przygotowania merytorycznego jest moim błędem, ale nie zawsze jest czas, by dokształcić się w nowej dziedzinie. Ba jeszcze trzeba zostać w niej specjalistą, bo przeglądając oferty aptek czy sklepów internetowych, kolagenów z tak niską dawką jest od zatrzęsienia.

Do oceny tego preparatu podchodzę w taki surowy sposób, bo mam też porównanie do innych produktów. Aktualnie suplementuję Swedish Nutra Collagen i tu efekty nie tylko są, ale jestem też z nich zadowolona. Tylko Swedish jest w dziennej dawce 10 000 mg, to pomyślcie sobie, jakie efekty (a raczej ich brak) mogą być po 400 mg?

Czy polecam G&G Collagen 400 mg?

Nie polecam, chyba że lubicie brać suplementy dla sportu i w dodatku płacić za nie niemałe pieniądze. Ja jestem niezadowolona i czuję się nieco oszukana – 400 mg a 10 000 mg? Słabo. Dodatkowym minusem G&G Collagen jest brak informacji, którego typu jest to kolagen, a więc tym trudniej ocenić, na co miał wpływać?

Jeśli szukacie produktów, które faktycznie mogą wpłynąć pozytywnie na Waszą skórę, paznokcie czy włosy, to koniecznie zapoznajcie się z naszym rankingiem kolagenów do picia.

Zalety:

  • Bez sztucznych substancji, aromatów, barwników.

Wady:

  • Dawka kolagenu to tylko 400 mg.
  • Za niska dawka = brak efektów.
  • Cena za tak niską dawkę.
  • Brak w sieci szczegółowych informacji o produkcie.

Podstawowe informacje o G&G Collagen 400 mg

Rodzaj: kolagen rybi 400 mg

Typ: nie wiadomo – swoje opakowanie wyrzuciłam, a w sieci nie ma informacji

Opakowanie: 60 kapsułek

Dawkowanie: 1 kapsułka dziennie

Składniki: kolagen rybi, hydroksypropylmetyloceluloza (kapsułka).

Cena: ok. 55-60 zł.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Najpopularniejsze posty
Dołącz do nas